Русия се класира на четвъртфиналите на Световното първенство по хокей на лед в Чехия след измъчена победа с 3:2 на Словакия след продължения. Редовното време завърши 2:2, а реализира победната шайба в 3-ата минута на добавеното време.

САЩ също се класираха за четвъртфиналите след победа над Словения с 3:1. Герой за САЩ при успеха над аутсайдера бе Нелсън Брок, който вкара два гола и направи асистенция за третия гол на американците.

В група "В" американците са начело с 15 т. пред Русия - 14 т. и Финрандия - 12 т. Трите отбора продължават напред. За последното свободно място на четвъртфиналите спорят Беларус, които имат 10 точки от 5 мача и Словакия с 8 от 6 мача. От групата изпада Словения, която е без спечелена точка.

В група "А" домакините от Чехия си осигуриха участие в следващата фаза след успех над Германия с 4:2.

В другия мач Канада разгроми Швейцария със 7:2.

Така четвъртфиналистите от тази група вече са известни. Това са Канада - 18 т., Швеция и Чехия - по 13 т. и Швейцария - 9 т.

Три отбора участват в борбата за оцеляване - Латвия - 4 и Франция и Австрия - с по 3 точки.