"Аз влязох от скамейката и търсех свободно място, получих шайбата, стрелях и тя влезе" - каза голмайсторът Куниц.

Шампионът Питсбърг Пингуинс победи Отава Сенатърс 3:2 и ще защитава титлата си в НХЛ срещу Нешвил Предейтърс. "Пингвините" вкараха победния си "златен" гол след повече от 85 минути игра чрез Крис Куниц.

Куниц получи къс пас от супер звездата Сидни Кросби и с бърз удар изпрати шайбата на дясното рамо на вратаря на гостите Крейг Андерсън. Отава за шести път загубиха серия от седем мача.

Трикратният шампион в НХЛ Крис Куниц откри резултата в 30-та минута. Джъстин Шулц изведе за втори път домакините напред в третата третина. Мат Мъри направи 27 спасявания на тяхната врата.

Отава не се предава и ще играе за седми път с Питсбърг

"Сенаторите" победиха с 2:1 "пингвините"

Райън Дзингел и Марк Стоун изравняваха за канадския тим. "Пепеляшките" от Отава направиха страхотни елиминации, залагайки на защитна игра и невероятния си вратар Крей Андерсън. Той отрази 35 шайби в последния мач.

В понеделник "пингвините" започват на своята пързалка финалната серия срещу Нешвил. Те ще се опитат да станат вторият отбор спечелил Купа Стенли в две поредни години след Детройт в сезоните 1997-а и 1998-а.