Младежкият ни национален отбор хо хокей на ред до 18 години допусна първа загуба на Световно първенство в дивизия 3-А, което се провежда в Зимния дворец в София. В среща от третия кръг на надпреварата възпитаниците на Иво Николов загубиха с 1:3 от Тайван.

Мачът започна добре за българите и Атанас Генков изведе отбора ни напред в 5:56 минута на мача. В третата третина Тайван стигна до равенство, а в последните 4 минути и до пълен обрат с два гола Шао-хун Су и И-Вей Чжю.

В останалите срещи Мексико победи аутсайдера Нова Зеландия с 3:0, а Австралия се наложи над Израел с 3:2.

Начело са три отбора с по 6 точки подредени по голова разлика - Мексико, Австралия и България, Тайван има 5, Израел - 3 и Нова Зеландия - 1.