България загуби с 2:14 от фаворита Република Корея в мач от третия кръг в група Б на дивизия 2 на Световното първенство по хокей на лед в "Зимния дворец" в София.

Головете за домакините реазилираха Петър Хаджитонев при числен превес за 1:3 в 15.19 минута и натурализираният руснак Станислав Мухачов за 2:12 в 54.21 минута. Това беше шесто попадение в първенството за Мухачов.

Южнокорейците тотално доминираха. Те отправиха 73 удара срещу само 13 на българите. Добър мач на вратата на домакините все пак направи ветеранът Константин Михайлов, който отрази 35 шайби и беше заменен в 47.50 минута след 11-ия гол на съперника. Резервата Кирил Въжаров пък направи 24 спасявания. За азиатците, които поведоха в групата, с хеттрик се отличи Йон Юн Лий. Утре България играе срещу Испания.