Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова се класира за третия решителен кръг на квалификаците на Откритото първенство на Великобритания.

Поставената под номер 8 Пиронкова разгроми представителката на домакините Нейкта Бейнс с 6:1, 6:2 за 54 минути. 3

3-годишната пловдивчанка продължи силното си представяне в пресявките, в които загуби общо само четири гейма в първите си два мача. С успеха днес българката си осигури 25500 лири и 30 точки за световната ранглиста, в която заема 103-ото място в момента.

За влизане в основната схема Пиронкова, полуфиналистка на "Уимбълдън" през 2010 година, ще играе срещу Ана Конюх (Хърватия) или Варвара Флинк (Русия).

Цвети Пиронкова с летящ старт на "Уимбълдън"

Виктория Томова и Елица Костова също продължават участието си в квалификациите за надпреварата