Номер 1 при мъжете Роджър Федерер се нуждаеше само от 10 минути днес, за да довърши прекъснатия вчера от дъжда мач срещу 18-годишния аржентинец Хуан Мартин дел Потро, като швейцарецът водеше с 6:2, 7:5 и 2:0 гейма в третия сет.

При доиграването днес Федерер бе безмилостен и спечели третия сет с 6:1 и се класира за третия кръг на Откритото първенство на Великобритания.

Швейцарецът, който ще опита да спечели "Уимбълдън" за пети пореден път, взе с лекота първия сет, като проби аржентинеца в шестия и осмия гейм.

Вторият сет бе значително по-оспорван, като Федерер успя да вземе преднина едва в 12-ия гейм и спечели със 7:5. Първата ракета в света стовари цялата си мощ върху своя
съперник в третия сет. Той проби сервиса на Дел Потро и поведе с 2:0, преди дъжда да прекъсне двубоя.

При подновяването на срещата днес Федерер се нуждаеше само от 10-тина минути, за да затвори мача и да запише 50-а поредна победа на трева. В следващия кръг швейцарецът ще срещне бившия номер 1 Марат Сафин, който победи Aйсам-ул-Хак Куреши (Пакистан) с 6:4, 6:2, 7:6(4).