Волейболният отбор на Левски приключи участието си в европейските клубни турнири. "Сините" загубиха от австрийския Амщетен с 1:3 (19:25, 25:19, 23:25, 19:25) в сеща-реванш от 1/16-финалите на турнира "Чалъндж къп" в зала "Левски София", след което отстъпиха и в "златния" гейм с 14:16 след близо два часа игра.

Вчера волейболистите на Левски спечелиха убедително с 3:0 (25:19, 25:18, 25:14), но днес явно бяха подценили съперника и изигра слаб мач.

Марица взе само гейм на турския гранд Фенербахче

Пловдивчанки загубиха първото си домакинство в Шампионската лига

По споразумение между клубовете двата мача се играха в София заради строгите противоепидемични мерки в Австрия.

След като си размениха по един гейм тази вечер, третата част също беше оспорвана, но гостите спечелиха последните две точки и поведоха в резултата.

Австрийските волейболисти взеха аванс от 17:6 в четвъртия гейм и след 25:19 спечелиха мача с 3:1. В последвалия "златен" гейм домакините дадоха всичко от себе си, но след 14:14 играчите на Амщетен взеха две поредни точки и си осигуриха крайния успех, продължавайки напред в турнира.

16-годишният диагонал Кристиян Титрийски беше най-полезен за Левски със 17 точки. Венислав Антов добави 12, а с по 11 точки завършиха Самуил Вълчинов и Светослав Гоцев. 10 точки записа Гордън Люцканов.