Юношеският национален отбор на България по волейбол спечели срещата си с Румъния с 3:0 гейма и се класира за Европейското първенство през юли в Турция.

В третия си и последен мач от квалификационния турнир в столичната зала "Христо Ботев" младите българи победиха с 3:0 (25:17, 25:18, 28:26). Воденият от треньора Драган Иванов състав завърши без нито един загубен гейм в турнира и пълен актив от 9 точки.

Драган Иванов категоричен: При нас сметки не се правят!

"Гледахме да съхраним сили за Румъния"

Най-резултатен за българския успех беше Петър Петров с 15 точки. На втора позиция е съставът на Естония, а Румъния е на третото място в крайното класиране.

Нефтохимик разгроми Монтана и е на крачка от титлата

3:0 гейма и 2-1 победи за бургазлии

Без нито една спечелена точка завършва съставът на Исландия. Шампионатът на Стария континент ще се проведе от 3 до 11 юли в турския град Коня.