Шампионите на България в плажния волейбол са вече известни. Константин Митев и Николай Колев от Кърджали станаха номер едно при мъжете, а при жените купата грабнаха Ася Динова и Ирена Мишонова.

С това крайно класиране завърши държавното първенство по плажен волейбол, което се проведе в комплекс "Арпезос" в Кърджали.

Митев и Колев за трета поредна година играха на финал с другата кърджалийска двойка Делчо Раев и Кирил Хаджиев. В зрелищна битка те победиха с 2:0 гейма и заслужено спечелиха Купата на кмета и обявената премия от 1500 лева.

При жените битката беше много по-оспорвана. На финалния мач, след оспорван тайбрек с резултат 16:14, спечели двойката Ася Динова и Ирена Мишонова, които надиграха Росена Сланчева и Диана Малинова. Те също станаха носители на Купата на кмета.

"Получи се хубав турнир, в който участваха силни състезатели, имаше много напрегнати битки и една наистина зрелищна игра. Особено ме прави щастлив фактът, че кърджалийци отново показаха, че са най-добри и в този спорт", каза след края на турнира председателят на комисията по плажен волейбол Милко Багдасаров.

Шампионатът се проведе при много добра организация, като за целта организаторите от Кърджали, в лицето на Милко Багдасаров като председател на Националната комисия по плажен волейбол, предоставиха отлични условия за провеждането му.