Националният отбор по волейбол ще изиграе своята втора среща от домакинския си турнир в Лигата на нациите. Столичната зала "Арена Армеец" отново ще бъде събирателна точка за всички фенове на "трикольорите", които имат за цел да подчинят и селекцията на Австралия. Сблъсъкът стартира точно в 20:00 часа. Младите възпитаници на Николай Желязков са с приповдигнато самочувствие, тъй като във вторник постигнаха чист успех срещу Иран с 3:0 гейма.

Полша надви Бразилия във волейболния мегасблъсък, игран в София

Двата тима играха пред около 1500 зрители

Триумфът беше още по-ценен, защото дойде срещу един от чалъндж-отборите в надпреварата, от което зависи и оставането ни в турнира. Абсолютно същото важи и за представителния тим на Австралия, което прави витална необходимостта от победа тази вечер.

България се намира на 14-то място във временното класиране, като волейболистите ни са с актив от 1 победа и 4 загуби, при геймово съотношение 8:12. Ситуацията при "кенгурутата" е още по-тежка: пет поредни загуби при 2:15 гейма. В София австралийците вече отстъпиха на Канада с 1:3.

Статистически погледнато момчетата на Ники Желязков няма от какво да се страхуват. България има 4 победи от петте си последни официални мача срещу Австралия. За последно ги надвиха с 3:0 през май, 2021, отново в Лигата на нациите. През 2018 обаче инкасираме и единственото си поражение от тях - 0:3 отново във ВЛН.

Николай Желязков: Важното е да повярваме в нашите сили

"Момчетата се радваха изключително много"

Националният ни отбор ще разчита на силната форма, в която се намира големият ни талант Александър Николов. Именно той беше най-резултатен с 20 точки срещу иранците. Асове от сервис ще очакваме от Мартин Атанасов, а достатъчно точки и блокади от друг волейболист във форма - Светослав Гоцев. Най-опасните състезатели на Австралия са Лоренцо Попе и Джеймс Уеър.

Гледайте двубоя от ВЛН България - Австралия тази вечер от 20:00 часа пряко по MAX Sport 3.