Волейболният отбор на Хебър (Пазарджик) започна календарната 2021 година с успех. Момчетата на Атанас Петров, победиха като гости Левски София с 3:0 гейма, в контролна среща, която се игра в новата зала "Левски София" в столицата.

Двата отбора изиграха и четвърти и пети гейм като част от тренировъчната игра, където си размениха по един гейм. Така общият резултат завърши с крайното 4:1 за пазарджиклии.

Домакините не можеха да разчитат на основния разпределител Владимир Станков, както и на Владислав Иванов-Лимона и Александър Николов, които са с националния отбор.

Гостите от Хебър бяха без двама основни играчи - също в състава за евроквалификацията - Николай Къртев и Петър Каракашев.

Контролата бе част от подготовката на двата клуба за първите официални мачове през 2021 година.

Волейболистите на Левски София ще посрещнат Монтана на 22 януари, а Хебър домакинства на ЦСКА на 23 януари, в отложени срещи от Първа осмица на Суперлигата.

Волейболистите имат нужда от точка срещу Австрия, за да се класират за Европейското

Мачът им в Хадера е от 21:00 часа и ще се излъчва по НБТ 3