Националният отбор на България по волейбол отново загуби Лигата на нациите. "Лъвовете" отстъпиха с 0:3 (20:25, 31:33, 22:25) от състава на Иран в Римини.

Това бе пета загуба от шест мача за селекцията на Силвано Пранди.

Най-резултатен за България бе Радослав Парапунов с 11 точки, докато Георги Петров и Николай Колев прибавиха 8.

За България предстоят мачовете със световния шампион Полша, олимпийския първенец Бразилия и Нидерландия. Тимът ни е 13-и във временното класиране с 1 победа, 5 загуби и 5 точки.

България продължава без загубен гейм в Златната лига!

"Лъвиците" ни победиха Украйна

Капитанът Цветан Соколов получи почивка, както и някои други опитни състезатели, които изпитват проблеми от здравословно естество.

За пореден път нашите се бориха, но въпреки усилята си не взеха нищо. България поведе с 6:2 след отлични изяви на Стефан Чавдаров и Радослав Парапунов в първата част. Възходът ни бе спрян. Иранците изравниха при 10:10 и след това диктуваха играта докрай за 1:0.

Двата съперника направиха инфарктен втори гейм, в който Иран наложи волята си, този път с по-голям опит. Имаше истинска борба и оспорвани моменти, а националите ни показаха много добри изяви. След 24:24 и от двете страни на мрежата се изпуснаха няколко геймбола. В крайна сметка иранците показаха по-голяма психическа устойчивост и спечелиха с 33:31.

Равностойността се запази в пълна сила и в третия гейм, но отново тимът на Владимир Алекно наклони везните в своя полза с повече стабилност и добра организация. След равенство 18:18 лични грешки на българите дадоха предимство от две точки на противника. Иран парира опитите за противодействие, съхрани преднината докрай и спечели мача в три гейма.

Най-резултатен за България стана Радослав Парапунов с 11 точки (1 блок и 35% ефективност в атака), а Георги Петров и Николай Колев завършиха с по 8 точки.

Следващата седмица "лъвовете" ще играят последователно със световния шампион Полша, олимпийския Бразилия и тима на Нидерландия.