Българските волейболистки регистрираха втора загуба на турнира за "Купа Борис Елцин" провеждащ се в руския град Екатеринбург. "Лъвиците" отстъпиха отново в мач срещу Турция и загубиха шансовете си за призово класиране. Точно туркините ни победиха в решителната квалификационна среща за Мондиал 2018.

Крайният резултат е 0:3 (12-25, 25-27, 20-25) и показва, че мачът беше неравностоен. Само през втората част българките имаха шанс да спечелят геймa, като можеха да го затворят при 24-23.

Утре е последната среща на националките срещу домакините от Русия, които твърдо са решени да спечелят турнира. На практика това ще се реши в последния ден на надпреварата в петък в мач срещу другия непобеден тим - Сърбия.

Нашите момичета почти сигурно ще се класират четвърти преди отбора на Казахстан, който беше победен вчера с 3-1.