Волейболистките на ЦСКА победиха като гостенки тима на Марица с 3:0 гейма (25:17, 25:20, 25:17) в мач от 18-ия кръг на Държавното първенство при жените.

Мачът продължи по-малко от час. За ЦСКА най-резултатна бе Петя Цекова с 15 точки. За Марица с 12 точки се отличи Марина Ковачева.

В друга среща от последния кръг на редовния сезон на шампионата волейболистките на Енерджи (Варна) победиха у дома Локомотив (София) с 3:1 (25:16, 39:32, 25:14, 25:18).

Във вторник е мача Спартак 96 (Плевен) - Академик Метатрон. Левски Сиконко спечели служебно с 3:0 гейма срещу Шумен. Тимът на Славия почива в този кръг.

В класирането преди последните два мача лидер е Славия с 31 точки, пред ЦСКА 30, Левски Сиконко 27, Локомотив (София) 25, Спартак 96, Академик (София) и Енерджи (Варна) по 22, Марица 18 точки.

Мачовете от първия кръг от плейофите ще се играят на 10-и, 12-и и евентуално на 14-и април. Играе се до две победи.