Дамският шампион по волейбол на България Марица победи големия си съперник Левски с 4-0 (25-17, 25-17, 25-19, 25-19) в контролен мач, проведен в пловдивската зала "Лаута". Срещата беше във формат от четири гейма гейма по предварителна договорка.

Николай Желязков може да смени Силвано Пранди начело на волейболните национали

От УС на БФБ смятат, че българският специалист може да внесе спокойствие в "прайда на лъвовете"

Александра Миланова заби 13 точки за шампионките. Кремена Каменова завърши с 9 токи, а Десислава Николова и Александра Холстън завършиха с по 7 точки.

Пловдивчанки четири победи, едно равенство и една загуба в контролите. Шампионките играха в предсезонната подготовка срещу турския Йешилюрт, румънския Динамо и българския Левски.

В събота Марица започва защитата на титлата с гостуване в Казанлък на Перун, където варненки ще домакинстват през новия сезон. Двубоят е от 15:00 часа в зала Багира.