Шампионът Марица (Пловдив) постигна пета чиста победа в дамското волейболно първенство. Момичетата на Иван Петков разгромиха само за 44 минути новака Перун (Варна) с 3-0 (25-5, 25-4, 25-15) пред повече от 500 зрители в зала "Колодрума".

ЦСКА с нова победа във волейболния шампионат

"Армейците" спечелиха гостуването си на Марек с 3:1 гейма

Старши-треньорът на Марица започна двубоя с необичайна стартова шестица, включваща и млади надежди. В състав Мирела Шахпазова, Добрина Христоскова, Симона Димитрова, Александра Миланова, Дима Ушева, Дженифър Крос и Славена Никова, шампионките влязоха ударно в първия гейм о поведоха с 6-0. С безгрешна атака и две точкови блокади на Крос, маричанки продължиха да доминират тотално за крайното 25-5.

Без промени в шестицата си, "жълто-сините" продължиха с надмощието си и през втория гейм. Крос добави още 4 блокади, а Христоскова продължи да бъде безпощадна на сервис, нанизвайки още четири аса към трите си от първата част по пътя към безпощадното 25-4.

В третата част гейм варненки подобриха играта си в посрещане и атака и се възползваха от непредизвиканите грешки от страна на домакините. Все пак, водени от развихрилата се Симона Димитрова, пловдивчанки не допуснаха изненада и се наложиха с 25-15.

Най-полезна за Марица беше Симона Димитрова с 15 точки, следвана от Дженифър Крос с 14 точки. Добрина Христоскова, Александра Миланова и най-резултатната волейболистка на Перун Кристина Йорданова записаха по 10 точки.

Преди началото на мача изтъкнатият пловдивски волейболен деятел и технически делегат на мача Иван Денев бе удостоен със специален почетен благодарствен плакет от Националната съдийска колегия по случай прекратяване на активната си съдийска кариера.