Волейболистите на Левски София постигнаха първа победа в новата си зала. Момчетата на Андрей Жеков се справиха с Монтана с 3:1 (27:25, 22:25, 25:23, 25:20) в отложен мач от 2-ия кръг на мъжката Суперлига.

Първият гейм беше много равностоен и се реши след двеон блок на Боян Йорданов и Владимир Станков срещу атака на Радослав Попов. Гостите отговориха и след грешки на софиянци изравниха частите.

Третият гейм също предложи много емоции. В края "грешник се оказа Златан Йорданов, който първо докосна мрежата, а след това беше блокиран от ветерана Христо Цветанов.

Решителната четвърта част довърши започнатото от момчетата на Андрей Жеков, като те имаха водеха през цялото време.

Най-резултатен за столичани бе Боян Йорданов с 25 точки. Александър Николов добави 16 точки. За тима от Северозапада Максим Сапожков се отчете с 23 точки, Златан Йорданов приключи с 13 точки.

Следващата среща на "сините" е на 29 януари, петък срещу ЦСКА. "Вечното" дерби е от 18:30 часа.

Мениджърът на Марица: Горди сме със стоте поредни победи

"Стараем се през годините да се развиваме"