Берое победи Левски с 3-1 (25-13, 22-25, 25-13, 25-17) в отложен мач от петия кръг на дамското волейболно първенство на България, Двубоят се  се игра пред пълни трибуни в старозагорската зала "Иван Вазов".

Владимир Николов: За условията, в които се намираме, постигнахме страхотен резултат

Наставникът сподели, че Левски е играл без диагонал

С успех момичетата на Петър Дочев се укрепиха на второто мяст с 5 победи, 1 загуба и 15 точки. Левски е с 3 победи, 2 загуби и 9 точки и е на четвърта позиция.

Старозагорки започнаха много стегнато и оставиха съперничките си на 13 точки в първия гейм. Това доведе до отпускане и левскарките се възползваха. Софиянки започнаха да диктуват играта и се наложиха във втория гейм с 25-22.

След това Берое не допусна изненада. Домакините стабилизираха играта си и имаха водеща роля, спечелвайки геймовете с разлика.

Топ реализаторки станаха Ваня Върбанова и Хелена Перич с по 16 точки. Веселина Григорова добави още 14 точки

За Левски над всички беше Моника Кръстева с 15 точки.