Волейболистките на ЦСКА поведоха в серията си срещу Енерджи (Варна) от първия кръг на плейофите в женското волейболно първенство. В първия мач "червените" волейболистки победиха като домакини варненки с 3:0 егйма (25:20, 25:16, 25:14).

Отборът на Славия надигра Марица (Пловдив) с 3:0 гейма (25:15, 25:12, 25:22), като реваншът е на 11 април (сряда) отново в София, след като ръководствата на двата клуба се договориха за това.

Същевременно съставът на Академик Метатрон надделя с 3:1 (25:21, 25:20, 20:25, 25:23)гейма при гостуването си на Локомотив (София) и поведе с 1:0 победи в серията.

По програма реваншите ще се проведат на 12 април (сряда) с изключение на срещата Марица-Славия. Играе се до 2 победи от 3 мача.