Победителят в Световната лига за 2016-а Сърбия започна с победа защитата на трофея си в тазгодишното издания на най-комерсиалния волейболен турнир. "Плавите" се наложиха над бронзовия медалист от Рио САЩ с 3:1 (25:18, 23:25, 25:20, 25:21) в първата си среща от турнира в Група В1, играна късно снощи пред близо 6500 зрители в зала "Войводина" в Нови Сад.

България падна от Франция след бездушна игра - 0:3!

Нашите бяха равностойни само в третия гейм

Днес (3 юни) момчетата на селекционера Никола Гърбич ще играят срещу Белгия, която вчера отстъпи драматично на Канада с 2:3 гейма. САЩ пък ще излязат срещу "кленовите листа" в северноамериканско дерби. Мачовете са съответно от 20,00 и 17,00 часа българско време.

Сърбите напълно доминираха в първия гейм, който спечелиха с убедителното 25:18. САЩ отговориха като взеха втората част с 25:23. В следващите два гейма благодарение на отличния си сервис сръбската "репрезентация" спечели с 25:20 и 25:21, а с това и мача с 3:1.

Най-полезни за сърбите станаха Марко Ивович (4 аса и 57% ефективност в атака) и Урош Ковачевич (2 блока, 2 аса, 52% ефективност в атака и 41% позитивно посрещане) със 17 и 15 точки за успеха. За тима на САЩ Тейлър Сандър реализира 13 точки.

СЪРБИЯ - САЩ 3:1 (25:18, 23:25, 25:20, 25:21)

СЪРБИЯ: Никола Йовович 2, Дражен Лубурич 5, Марко Ивович 17, Урош Ковачевич 15, Марко Подрасчанин 3, Сречко Лисинац 8 - Невен Майсторович-либеро (Александър Атанасийевич 11, Петър Кръсманович 7, Александър Околич)

Старши-треньор: Никола Гърбич

САЩ: Мика Кристенсън 2, Кларк Карсън 11, Тейлър Сандър 13, Тори Дефалко 8, Дейвид Смит 9, Дейниъл МакДонъл 8 - Ерик Шоджи-либеро (Кавика Шоджи 1, Гарет Муагутутиа, Бенджамин Патч 2)

Старши-треньор: Джон Спероу