Руският национален отбор по волейбол разби световните вицешампиони от Полша с 3:0 (25:22, 25:23, 25:14). Това стана в последен мач от група "B" на европейското първенство в Русия. Двубоят пък бе изгледан от около 10 холяди0 зрители в зала "Олимпийски".

Първият гейм започна отлично за домакините, след като поведоха с 8:5. Последваха силни минути за поляците, в които те изравниха и дори поведоха в резултата с 1 точка - 15:14. Но това обече "вбеси" "сборная", които вдигнаха оборотите и съвсем заслужено затвориха частта с 25:23.

В началото на втория гейм момчетата на Владимир Алекно отново владееха инициативата на игрището и не допуснаха изненада, спечелвайки и втората част със същия резултат - 25:23. В третия гейм единственият отбор, който играеше, бе този на Русия. С невероятно разбирателност и комбинативност те затвориха частта на 25:14, както и мача на 3:0 гейма.

Това беше трета победа в групата за Русия и втора загуба за Полша. Независимо от двете си поражения поляците се класира за следващата фаза заедно с Белгия и състава на домакините. В следващата фаза трите отбора ще се съберат в една група заедно с отборите на България, Италия и Финландия като двубоите между тимовете изиграни досега се зачитат.