Сърбия победи Русия в големия сблъсък в Бари с 3-2 и ще влезе във втората фаза на 19-то Световно първенство по волейбол с една загуба. Нашите западни съседи ще играят във Варна с Полша, Франция и Аржентина. Руснаците остават в Италия и в Милано ще спорят с домакините, Холандия и Финландия.

България изпусна Полша след зрелище във Варна

"Лъвовете" започнаха трагично, но заиграха великолепно и бяха близо до обрат

Япония игра за честта си в последните си два гейма на Мондиала. "Самураите" победиха Аржентина в пет гейма, но отпаднаха, защото се нуждаеха от чист успех. "Гаучосите" записаха трета загуба и ще играят формално във Варна без шансове за класиране за финалната шестица.

Италианците бяха подплашени от Словения след загубен първи гейм, но после разгромиха съперниците си. Франция пречупи Канада и ще пътува до Варна с две загуби. "Кленовите листа" ще бъдат съперници на България в София.

Резултати от последния ден на първата фаза на Световното първенство по волейбол в България и Италия,