Националният отбор на Полша не допусна изненада и победи безпроблемно с 3:0 (25:16, 25:22, 25:18) гейма при домакинството си на Аржентина в група „D” на Световната волейболна лига. Възпитаниците на Раул Лозано са в една група с нашите национали, но се класират по право за финалния етап на надпреварата, тъй като ще бъдат домакини.

За разлика от предния мач с южноамериканците, когато домакините измъкнаха трудно успеха с 3:1 гейма, днес вторите в света играха много по-мобилизирано и сведоха грешките до минимум. Въпреки победата обаче, поляците остават втори във временното класиране зад България, заради по-лошата точкова разлика. Трети е съставът на Китай, а последни са аржентинците.

Състави:
Полша: Винярски 11, Загумни 3, Пригел 10, Кадзиевич 8, Свидерски 11, Моздзонек 9, Игназак – либеро (Грушка 3, Зигадло 0)
Аржентина: Шолтис 2, Де Секо 1, Кончина 7, Ашемашер 2, Джиачета 3, Ернандес 12 Меана – либеро (Степаненко 1, Бернаскони 0, Чавес 0, Бенголеа 4, Окампо 3)

Междувременно Франция си върна за болезнената загуба с 3:2 и нанесе тежко домакинско поражение на Италия в мач от група „B”. „Петлите” сразиха подмладения състав на „скуадра адзура” в Ливорно с 3:0 (25:20, 25:23, 28:26). В този мач, за разлика от първия, на полето за гостите не се появи българина с френски паспорт Божидар Славев. В предния сблъсък Славев започна като титуляр, но игра слабо и бе заменен, след като отбеляза 4 точки.

Силен мач за Франция изигра Самика, който се отличи с 16 точки.

Състави:
Италия: Мастранджело 6, Матера 2, Савани 10, Гавото 5, Сала 5, Чернич 7, Фарина  - либеро (Нути 0, Чизола 3, Перацоло 9)

Франция: Гранворка 12, Монмеа 11, Пуйол 4, Жиле 7, Самика 16, Кифер 6 Екзига – либеро