Полша победи Сърбия с 3-0 в съмнителен мач, след който си гарантира последната шеста квота за финалната шестица на 19-то Световно първенство по волейбол. Западните ни съседи използваха всичките си 14 записани за първенството волейболисти, които не си дадоха много зор. Двубоят беше най-краткият досега на Мондиала и продължи само 75 минути.

От това пострада тима на Франция, който остана зад чертата с третото си място в група "H". "Петлите" имат три загуби с по 2-3 и дори са с точка повече от Сърбия. Но според действащия регламент след Мондиал 2014 най-важни са победите, а след това идват точки.

България девета в света след петгеймова загуба от Канада

"Лъвовете" започнаха много слабо, но бяха близо до сензационен обрат

Русия очаквано с лекота също се класира за срещите в Торино. "Веселите" финландци бяха боксова круша в групата в Милано и завършиха първенството така, както го започнаха - с бърза три геймова загуба. Те дебютираха на 9 септември във Варна, където бяха отнесени от българите.

Така титлата и медалите ще си оспорват САЩ, Италия, Бразилия, Полша, Русия и Сърбия. Те ще бъдат разделени в две групи, мачовете от които ще се играят в сряда, четвъртък и петък. В събота са полуфиналите, а в неделя, 30-ти септември ще бъде излъчен новият световен шампион.

Битката във финалната шестица започва с нулев актив за всеки тим. Така осемте победи на САЩ нямат значение, както и срамната загуба на Сърбия от Полша. Потоците ще бъдат сформирани след жребий.

Снимка 379896

Отборите заели второ място в групите от втората фаза и некласирали се за Торино заемат седмо място в крайното класиране. Това са Канада и Белгия.

Третите: България, Франция, Холандия и Словения са девети. В интерес на истината, ако имаше разделно класиране "лъвовете" щяха да завършат на 11-та позиция.

Иран, Австралия, Аржентина и Финландия са 13-ти.

Резултати и класирания след последния ден на втората групова фаза на Мондиала 2018,