Мъжкият волейболен тим на Пирин Балканстрой (Разлог) изравни серията от победи в полуфиналния плейоф срещу състава на Левски Сиконко.

Момчетата на наставника Любомир Герасимов си върнаха за вчерашното поражение, като този път те успяха да се наложат в препълнената си зала "Септември" с 3:2 гейма (25:20, 31:29, 16:25, 25:27, 15:13).

Те стигнаха до обрата през първата част, въпреки че Левски имаше шест точки преднина при 10:4, но не успя да съхрани аванса си и загуби частта с 25:20 т.

Нервите се проявиха още в този първи гейм, след като както и вчера срещата трябваше да бъде преустановена заради невъздържаното поведение на местните фенове.

През втората част зрителите станаха свидетели на истинска волейболна драма, а геймът завърши при едва 31:29. Последва изравняване в геймовете до 2:2, но в тайбрека Пирин триумфира с 15:13 точки.

Най-резултатни за двата тима бяха Станислав Петков, който завърши мача с 20 точки, Методи Ананиев има 26 за Левски Сиконко.

В полуфиналите се играе до 3 победи от 5 мача.

Съставите на двата тима:

Пирин: Георги Фарфаров, Станислав Петков 20, Благовест Катранджиев 17, Михаил Вуре 13, Людмил Христов 17, Костадин Гаджанов 13, Атанас Митрев-либеро (Кирев 2, Сотелдо, Колев, Крайнов)

Левски: Константин Митев 6, Николай Учиков 20, Методи Ананиев 26, Николай Антонов 14, Красимир Гайдарски 9, Теодор Богданов 13, Владислав Иванов-либеро (Ковачев, Шабанлийски, Г.Братоев, В.Братоев).