Марек надигра носителя на купата Нефтохимик с 3:1 (25-23, 21-25, 25-14, 25-23) и постигна първа победа в новото волейболно първенство. Дупнишкият отбор, който доминираше през предишните години успя да се справи с неудобния си съперник.

Волейболният спец Найден Найденов успя да спечели тактическата битка, въпреки че получи жълт картон. Само в третият гейм бургазлии свалих гарда и записаха само 14 точки.  Четвъртата част беше по-равностойна, но домакините успяха да я измъкнат с две точки разлика.

Станислав Величков отбеляза 19 точки за Марек, а Христов реазлизира 14 за гостите.

В Разлог Пирин записа чиста победа срещу Тетевен с 3:0 (25-21, 25-17, 26-24) и оглави класирането. Домакините имаха проблеми само в третия гейм, когато се отпуснаха и допуснаха изоставане.

В третата среща новаците от Черно море победиха последния отбор от миналия сезон Миньор с 3:0 (25-19, 25-22, 25-23). Варненци показаха, че смятат да играят сериозна роля в новото първенство, като минимум успеят да се класират за плейофите.