Пирин (Разлог) постигна осма победа във волейболната Суперлигата на България. Във втория мач за днес в столичната зала "Панайот Пондалов" разложани се наложиха категорично като гост над Славия с 3-0 (25-10, 25-19, 25-21) в мач от кръг №17. Зрителите на срещата бяха по-малко от 100.

Така Пирин се изкачи на шесто място във временното класиране с 8 победи, 25 точки и 9 загуби. Но това е преди изиграването на останалите срещи от кръга. Славия продължава да е на последното 12-о място с 1 победа, 2 точки и 16 загуби. В следващия кръг Пирин е домакин на Черно море , докато "белите" ще играят с ЦСКА. И двете срещи са в петък, 28 февруари от 18:00 часа.

Казанлък Волей спечели гостуването си на Славия

"Розите" надделяха след пет гейма в зала "Панайот Пондалов"

В първите два гейма гостите от Разлог изцяло диктуваха играта и лесно поведоха след 25-10 и 25-19. Третата част тръгна с преднина за домакините от Славия, след което играта продължи точка за точка. След 11-11 Пирин отново пое инициативата и записа чиста победа след 25-21.

Снимка 468020

Славия: Константин Нечев, Апостол Боянов, Васил Николов, Мирослав Тодоров, Стивън Димитров, Николай Захариев - Димитър Механджийски-либеро (Виктор Недялков, Божидар Георгиев, Виктор Будуров, Борислав Николов) Старши-треньор: Северин Димитров.

Пирин: Николай Манчев, Йордан Желязков, Благовест Катранджиев, Георги Елчинов, Георги Чалъков, Костадин Гаджанов - Христо Колев-либеро (Тодор Димитров, Любослав Телкийски) Старши-треньор: Мирослав Живков.