Мъжкият ни национален отбор по волейбол загуби първата си среща от втората фаза на Европейското първенство в Москва. Третите в света отстъпиха с 0:3 (-22, -18, -21) точки на домакините от Русия. По този начин задачата на възпитаниците на Мартин Стоев да се класират за полуфиналите в надпреварата става изключително трудна. Медалът за тима ни минава през задължителни победи срещу Полша и Белгия в следващите мачове от група "F". Съдбата ни обаче зависи не само от играта на "лъвовете" ни. След днешната убедителна победа на Финландия над Полша с 3:0 гейма, волейболистите от северната държава стават основен кандидат за второто място в групата. За да можем да излезем пред една от най-големите изненади на турнира, финландците трябва да изгубят от Белгия и Русия.

Нашите волейболисти започнаха много силно, но се пречупиха в края на първата част, което повлия позитивно на противниците ни. Руснаците засилиха началния удар и по този начин разбиха посрещането ни.

В сряда от 16:30 излизаме срещу Полша, а ден по-късно играем от 14.00 часа с Белгия.

Волейболните ни национали загубиха първия гейм срещу Русия с 22:25. Двубоят започна изключително равностойно, като резултатът се движеше точка за точка.

Преднината на домакините в началото премина през две точки за нас при 6:4, но на първо техническо прекъсване Русия отново си върна аванса - 8:7.

Ситуацията се повтори, като този път обаче българите успяха да вземат преднина от 2 точки - 16:14. Развръзката дойде в самия край на гейма - при 22:20 домакините успяха да направят серия от 5 поредни точки и да затворят тази част на 25:22.

С техничен начален удар по правата капитанът ни Пламен Константинов изведе тимът ни напредв самото начало в втората част. Последваха 2 наши грешки от сервис за 2:2, а Матей Казийски изпълни перфектен "блок-аут" преди Полтавски да пусне покрай тройния ни блок. Чудесна колективна проява донесе петата точка за тима ни, след като спасихме почти неспасяема топка в задно поле и после Гайдарски направи блокада в центъра.

Първата техническа пауза дойде при резултат 8:6 за руснаците, след наша грешка на начален удар. Две поредни точки от начален удар на Павел Абрамов направиха резултата 11:8 и Мартин Стоев бе принуден да вземе първата си почивка за гейма. Реферът отново подари една точка на домакините, след като отсъди 2 удара на Жеков, а нервите не се оказаха добър съветник и разликата набъбна на 6 точки при 15:9 точки. Малко преди второто техническо прекъсване Стоев извади от игра Казийски, а на негово място се появи Методи Ананиев. Разликата обаче при паузата се запази - 16:10. Пламен Константинов застана на линията за сервис при 20:15, но руснаците се справиха с атаката. Вторият таймаут за тима ни дойде при 22:16, след като Семен Полтавски заби мощно в нашето поле. Ситуацията до края на частта не се промени и домакините спечелиха гейма с 25:18 точки.

В третия гейма Стоев опита изненада като на позицията диагонал на разпределителя се появи Матей Казийски, а мястото си отстъпи Боян Йорданов. Посрещачи останаха Методи Ананиев и Пламен Константинов. Частта отново започна динамично, а Полтавски записа "ас" за 4:2. Успяхме да сведем преднината на руснаците до точка при 6:7, но техническото прекъсване дойде при 8:6 след атака през центъра на Волков. Успяхме да изравним след две атаки на Матей Казийски от втора линия. Полтавски обаче отново записа директна точка от сервис, а нашият старши-треньор се възползва от първите си 30 секунди. Разликата набъбна на 3 точки при 15:12, а техническото прекъсване дойде при точка аванс за "лъвовете", след като Казийски изпълни два прекрасни бомбени сервиса. Руснаците обаче бързо изравниха при 17:17, а трикольорите ни излязоха напред, след като Полтавски изкара топката в аут при атака по диагонала. Стоев отново прекъсна играта при 21:19 след спорен "ас" на Полтавски. Отново диагоналът на Динамо отбеляза следващите 3 точки, за да завършат домакините гейма и срещата при 25:21 точки.

Най резултатен за нашия отбор бе Матей Казийкси с 15 точки, (4 аса), следван от Пламен Константинов 8 точки (1 ас) и Боян Йорданов 7 точки (1 ас).

За Русия най-много точки отбеляза Семен Пултавски 21 (4 аса), след него се нареди Павел Абрамов с 16 точки (4 аса).