Холандия победи Германия в изключително оспорвандвубой. "Лалетата" се наложиха с 3:2 гейма  в двубой от група А на Евроволей 2015. Успехът бе втори за „лалетата", които вчера се наложиха с 3:1 над Чехия.

За Бундестима пък това бе второ поредно поражение. В столичната зала Арена Армеец двата тима изиграха много силен мач, който премина през редица обрати. Германците на два пъти повеждаха в резултата, но волейболистите на Холандия успяваха да се върнат в мача и в крайна сметка да го спечелят. Немците успяха да вземат превес в началото на срещата, печелейки първата гейм с 25:17. Втората част бе далеч по-равностойна, като „лалетата" подобриха значително играта си и успяха да измъкнат гейма с 25:23.

Надлъгването между двата тима продължи и в третия гейм, като този път геймът отиде в полза на Бундестима с 25:22. Въпреки загубения трети гейм, холандците не загубиха концентрация и след много солидна игра, спечелиха четвъртия с 25:21, вкарвайки мача в тайбрек.

В заключителния пети гейм Холандия успя да се наложи с 15:13, печелейки втория си успех в групата. Преди двубоя между България и Чехия, холандците оглавиха класирането с 5 точки, пред българите с 3. Германия заема третата позиция с 1 точка. Утре са последните двубои от груповата фаза - Германия среща Чехия, а България играе с Холандия.