Националът Николай Учиков и неговият UPCN (Сан Хуан) стартираха новата година в аржентинската лига с две поредни победи. В петък волейболистите на Фабиан Армоа се наложиха драматично над Ривър Плейт с 3:2 (25:19, 22:25, 18:25, 28:26, 15:8) в мач от седмия уикенд на първенството.

Диагоналът бе на ниво, като се разписа с 18 точки (1 ас, 1 блокада) и бе втори по резултатност. Най-резултатен за успеха бе Мигел Анхел Лопес с 28 точки (6 аса, 2 блокади). За съперника Мануел Балахе бе топреализатор с 30 точки (6 аса, 1 блокада), по 16 точки добавиха Луис Хоросито и Флавио Райчаковски (1 ас, 5 блокади).

В неделния ден "кондорите" записаха втори успех от уикенда, над Сиудад Волей с 3:2 (25:23, 23:25, 16:25, 25:20, 15:11).

Така тимът на българският волейболист зае шестото място във временното класиране с 18 точки (6 победи, 6 загуби), а Сиудад е втори с 24 точки (8 успеха, 3 поражения). Ривър Плейт е пети с 19 точки и баланс 6:6.

Учиков бе титуляр в три от петте гейма, като се отчете със 7 точки. Над всички бе отново Мигел Анхел Лопес с 28 точки (4 аса, 1 блокада), 15 точки добави Максимилиано Гауна (6 блокади!). За съперника Лусиано Палонски приключи с 25 точки (2 аса, 1 блокада).

В следващия кръг UPCN почива, а в девети кръг среща Обрас Поситос - на 30 януари (четвъртък).

Зенит (Казан) и Цветан Соколов загубиха спечелен мач

Руският тим позволи на съперника да обърне резултата от 14:9 в тайбрека на мач от Шампионска лига