Нефтохимик спечели дългоочакваната „домакинска" купа. След като в понеделник в групата бургазлии победиха Добруджа с 3-0, сега дадоха един гейм. Мачът беше изключително равностоен в първите два гейма. Но след това опита надделя над младостта в зала „Младост."

„Това са състезатели с много опит. Емоцията, която изразходвахме вчера ни помогна днес. Всичко се реши в третия гейм, когато пречупихме съперника. Голяма дисциплина и много добър сервис ни помогна. Благодарим на ръководството, че ни гласува доверие." - каза треньора на Нефтохимик Петър Дочев.

“Само поздравявам отбора на Нефтохимик с победата. Нашият отбор показа голям характер срещу едни доказани имена. Нефтохимик прояви повече търпение и показа изключителни качества на сервис. Много добре игра Теодор Салпаров." - каза Мирослав Живков.

Нефтохимик 3-1 Добруджа (25-23, 19-25, 25-18, 25-16)

Шампионите започнаха по-добре и в целия първи гейм бяха с 2,3 точки напред. Техническите прекъсвания дойдоха при 6-8 и 13-16. До 21-23 частта изглеждаше спечелена от гостите. Няколко дълги разигравания в които „червените" бяха по-концентрирани донесоха обрата - 25-23.

Добричлии поведоха с 2-7 и почивката дойде при 5-8. Добруджанци знаеха какво правят, но понякога не завършваха действията си докрай. При 6-9 на сервиса застана Николай Николов (със стилно оформена брад) и направи 2 аса и резултата беше изравнен 9-9. Последва много силна серия на добричлии и те поведоха с 9-14. Докрая на гейма разликата само се увеличи 19-25.

В третия гейм Нефтохимик за първи път поведе до първото прекъсване 8-7. Последва наказателна акция на бургазлии, докато играта на Добруджа се разпадна и 16-9. Иначе спокойния Мирослав Живков загуби самообладание. Добруджа така и не можа да си върне подредената игра от първите два гейма. 25-18 за Нефтохимик.

Снимка 231665

„И публиката и отбора ме приеха. Наистина уникално. Тук има страхотни момчета и отбор." - каза Николай Учиков.

Последната част започна много оспорвано. При 1-2 Мирослав Живков извади Велизар Чернокожев и на негово място вкара национала Мирослав Градинаров. Това даде известен резултат и бургазлии водеха само с 8-7 на прекъсването. След това младите играчи на Добруджа загубиха ориентация. От другата страна Николай Учиков провеждаше наказателна акция. Втората почивка дойде при 16-11. Докрая срещата се доигра 25-16.

Нефтохимик: 1. Стоян Самунев, 2. Явор Генов, 5. Николай Учиков, 9. Иван Станев - капитан, 10.Николай Николов, 18.Марин Пенев. либеро-12.Теодор Салпаров, 4. Нено Тосков. резерви: 15. Стоян Златев, 19.Николай Къртев, резерви: 5. Теди Дремсизов, 6. Георги Петров, 7. Андрей Николов, 14.Петър Христов, Треньор: Петър Дочев.

Добруджа: 1. Велизар Чернокожев, 2. Денис Чавдаров, Манчев, 5. Мартин Атанасов, 7. Димитър Маринков, 12.Георги Манчев, 17.Николай Гоцев. либеро-15.Николай Тодоров, Христо Христов, резерви: 3. Мирослав Градинаров, 14.Алекс Грозданов, 6. Светослав Арнаудов, 9. Михаил Стоев, 10.Христо Енков-капитан, 11.Жулиен Георгиев. Треньор: Мирослав Живков.