Волейболният шампион на България Нефтохимик 2010 (Бургас) стартира със загуба участието си във втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Воденият от Николай Желязков тим нямаше шансове срещу руския гранд Зенит (Санкт Петербург) и падна у дома с 0:3 (22:25, 20:25, 22:25) в първи мач от 1/16-финалите на турнира, игран тази вечер пред близо 1300 зрители в зала "Младост" в Бургас.

Реваншът между двата тима е следващата сряда (18 декември) от 18,30 часа българско време в Русия. Шампионите ще трябва да се надяват на истинско чудо, за да победят с 3:0 или 3:1 и да стигнат до т.нар. "златен" гейм. Зенит пък се нуждае само от два спечелени гейма, за да се класира за 1/8-финалите за Купата на CEV. Там ще ги очаква победителят от двойката между босненския Какан и черногорския Будва.

Нефтохимик показа равностойна игра в началото и на трите гейма, но впоследствие руският гранд се откъсваше и повеждаше с добра преднина. В ключовите моменти бургазлии намаляваха част от дистанцията, но не съумяха да преодолеят Зенит.

Хебър с тежка загуба за Чалъндж къп

Момчетата на Атанас Петров отстъпиха като гости на полския Алурон Вирту КМК (Заверче) с 0:3 гейма