Женският ни национален отбор по волейбол записа първа победа на квалификационния турнир за Гран При 2008, който се провежда в Анкара.

Възпитаничките на Драган Нешич спечелиха драматично с 3:2 гейма (23:25, 23:25, 25:22, 25:21, 15:9) срещу Азербайджан.

Мачът вървеше равностойно, като съперникът поведе леко с 2:0, но след това нашите демонстрираха характер и успяха да обърнат изцяло развоя на мача и да спечелят с 3:2. Българките показаха изключително стабилни изяви на блокада и в нападение.

Първите два гейма бяха загубени от нашите заради липсата на концентрация в края на всеки от тях. В третата, четвъртата и петата част обаче възпитаничките на Драган Нешич дори водеха играта и диктуваха темпото на полето.

Победата беше изкована след редица дълги и красиви разигравания, в които крайни победители бяха състезателките на България. С най-добри изяви се отличиха Ева Янева, Елена Колева и Страшимира Филипова.

След три изиграни мача нашите имат актив от една победа и две загуби. Следващ съперник на националките ни е отборът на Сърбия.