Волейболистите на България спечелиха с 3:0 гейма (14, 19, 23) срещу Аржентина в мач от група "D" на Световната лига във Варна. Двубоят продължи само час и 12 минути.

Избраниците на Мартин Стоев спечелиха първата част за 22 минути с 25:14, като проведоха истинска наказателна акция срещу южноамериканците. Тодор Алексиев записа 6 точки в тази част, 5 добави Боян Йорданов (2 аса), а с четири се отличи звездата на световния волейбол Матей Казийски.

Във втория гейм националите отново нямаха проблеми и го спечелиха рутинно за 24 минути. В него отлично играха отново Йорданов и Казийски, както и Красимир Гайдарски, който бе непробиваме на блок.

Стоев даде почивка в третия гейм на Казийски и пусна вместо него  пусна Методи Ананиев. В края нашите пропуснаха няколко мачбола, преди да затворят мача при 25:23.

Най-резултатен от националите бе диагоналът Боян Йорданов, който завърши с 14 точки, от които 4 директно от начален удар. За Аржентина топреализатор бе Густаво Шолтис с 11 точки.

След мача президентът Георги Първанов, който е патрон на Лигата, влезе в съблекалнята, за да поздрави победителите. Казийски и компания раздаваха един час автографи на своите почитатели пред Двореца на културата и спорта.

В събота, в първия мач от новото издание на Лигата, третите в света се наложиха с 3:0 гейма над Аржентина. В нашата група Полша спечели снощи и втория мач срещу Китай в Катовице. Този път поляците се наложиха с 3:2 (-24, 20, -23, 16, 13). Така България поведе в група "D" с 2 победи и геймово съотношение 6-0, докато "дружина полска" има 6-2 при геймовете.

На 2 и 3 юни България приема Китай във Варна, а на 1 и 2 юни Полша е домакин на Аржентина.