Българският национален отбор по волейбол за юноши младша възраст се класира за финала на Балканиадата в Черна гора. В спора за титлата националите, водени от треньора Добромир Лазаров ще се изправят срещу отбора на Сърбия.

Двубоят е тази вечер от 18.30 часа. В четвъртия ден на надпреварата българите победиха домакините от Черна гора с 3:0 (25:22, 25:17, 25:18) гейма. Така България постигна трета поредна победа в турнира, като с една загуба и 10 точки зае второ място във временното класиране. За българския тим се отличиха Кристиан Илиев и Мартин Павлов с по 12 точки.

Георги Михалев и Гордън Люцканов добавиха по 7 точки. Тимът на Сърбия, който вчера победи Босна и Херцеговина с 3:1 (25:19, 21:25, 25:22, 25:21) гейма, няма загуба до момента и е с актив от 12 точки. В надпреварата се играе всеки срещу всеки, като в директен двубой двата отбора ще определят кой ще триумфира с титлата.