Стана ясно кога Марица (Пловдив) ще започне защитата си на Купа България. Маричанки ще играят на 4 март в четвъртфиналите в турнира срещу Перун (Варна). През миналия сезон Жълто-сините отново играха с Перун в тази фаза на турнира.

Все още обаче не е ясно кой ще бъде домакин в сблъсъка. Това ще стане ясно на 24 февруари, от 10:30 б.в. в офиса на БФВ когато ще бъде изтеглен жребият за четвъртфиналите. За разлика от миналия сезон, когато се играеха по два мача на разменено гостуване, този сезон ще се играе само един мач и победителите ще се класират за полуфиналите.

Според класирането от първия полусезон в НВЛ се определят и четвъртфиналите, които са следните:

1-8 - Марица (Пловдив) - Перун (Варна)

2-7 - Левски (София) - Славия (София)

3-6 - ЦСКА (София) - Раковски (Димитровград)

4-5 - Берое (Стара Загора) - Казанлък Волей (Казанлък)

Двойките за полуфиналите на Купа България Жени 2020 ще се определят с пълен жребий на 16 март 2020, от 10:30 в офиса на БФВ.

Финалният турнир ще се проведе след завършването на финалния плейоф на първенството, а заявки за домакинство се приемат до 6 март.

През миналия сезон Марица беше домакин на финалната четворка в турнира и триумфира за пети път с трофея в зала "Колодрума" в Пловдив.