Монтана постигна девета победа във волейболното първенство. В изключително интересна среща от 12-ия кръг на Суперлигата тимът от северозападния град надви Левски с 3:2 (25:13, 24:26, 25:17, 14:25, 15:10)

По този начин след две загуби - от Нефтохимик и ЦСКА, Монтана се върна на победния път.

Подобно на мача с ЦСКА, Монтана започна много силно срещата. Основното оръжие на домакините отново бе началният удар. Играчите на Даниел Пеев разколебаха посрещането на Левски, записаха няколко аса, а във важни моменти хванаха нападателите на "сините" на блокада. За разлика от двубоя с "червените", Монтана взе категорично първата част на 13 точки.

Гостите стартираха по-добре във втория гейм и имаха три точки преднина при първото техническо прекъсване. Две блокади на Монтана и ас на Аспарухов доведоха до равенство, а при второто прекъсване домакините вече водеха с 16:13. Тази част бе далеч по-оспорвана от първия гейм. "Сините" изравниха при 19:19, а в края на гейма лидерството се сменяше на няколко пъти, за да се стигне до 26:24 за Левски.

В третия гейм двата тима се захапаха здраво като нито един не успяваше да се откъсне в резултата. В състава на Монтана Аспарух Аспарухов бе заменен от Георги Михалев. След второто техническо прекъсване Иван Латунов и Кирил Клетс направиха силни серии от начален удар, което наклони везните в полза на Монтана.

ЦСКА победи Тетевен Волей с 3:0

Волейболният ЦСКА с очаквана победа над Тетевен Волей

"Червените" остават на 2-о място във временното класиране

Куриозна ситуация се получи в началото на четвъртия гейм. При 6:6 се оказа, че има грешка в подреждането на играчите на Монтана и домакините загубиха спечелените точки от началото на гейма. Това определено оказа влияние върху играта и Левски прати мача в тайбрек.

Монтана спечели решителната част, след като поведе в 8:2 и не изпусна преднината си.