Волейболният отбор на Монтана измъкна драматична победа с 3:2 (27:25, 21:25, 25:15, 22:25, 15:13) над ЦСКА у дома в полуфиналните плейофи на Суперлигата на България.

Така монтанчани поведоха с 1:0 победи в плейофната серия. Играе се до 3 победи от 5 мача. Втората среща между двата тима е утре (23 март) отново от 18:30 часа в Монтана.

Днес започват полуфиналите във волейболната Суперлига

Монтана приема ЦСКА от 18:30 часа

В първия гейм двата тима се достигнаха до оспорван резултата - 25:25, но в крайна сметка Монтана го измъкна с 27:25 след две атаки в аут на Венци Георгиев и Яни Георгиев.

През втория, ЦСКА затвори гейма в своя полза при 25:21, след грешка от сервис на Аспарух Аспарухов и изравни на 1:1.

През третата част, момчетата на Даниел Пеев спечелиха гейма с убедителното 25:15 след нова атака на Аспарухов и поведоха с 2:1. Следващият отново бе за "червените" - 25:22.

В последният гейм срещата бе прекъсната за повече от 10 минути, след като бе подаден сигнал от секретарската маса по време на игра за грешка в нареждането на "червените". Разиграването, обаче, завърши и ЦСКА спечели точката, но първият съдия на мача - Ивайло Иванов не я зачете и даде спорна топка. Последва скандал и разправии между треньорът на ЦСКА - Александър Попов, съдиите и делегата на мача. Наставникът на "червените" бе готов да извади отбора си, но в крайна сметка напусна бесен залата, нежелаейки да догледа двубоя. Играта се поднови, а ЦСКА обърна до 12:11 в своя полза след две отлични блокади на Христо Цветанов. Все пак, Монтана измъкна тайбрека с 15:13 след два блок-аута на Аспарух Аспарухов и Кирил Клец, а с това и мача с 3:2.

МОНТАНА - ЦСКА 3:2 (27:25, 21:25, 25:15, 22:25, 15:13)

Монтана: Константин Абаев, Кирил Клец, Аспарух Аспарухов, Златко Кьосев, Иван Латунов, Себастиан Роата - Добромир Иванов-либеро

Старши треньор: Даниел Пеев

ЦСКА: Владимир Станков, Венцислав Георгиев, Ивайло Стефанов, Яни Георгиев, Христо Цветанов, Тодор Костов - Мартин Божилов-либеро

Старши треньор: Алекснадър Попов