Днес от 18:00 в Кърджали и Добрич предстоят четвъртите срещи от полуфиналните серии за определяне на шампиона на България. При победи Добруджа и Монтана може да се класират за финала. Ако Арда или Нефтохимик спечелят, тогава ще се стигне до пети двубои.

Снощи в препълнената зала "Арпезос", Арда се върна в серията след победа срещу Монтана с 3:1 (25:23, 23:25, 28:26, 25:21). Кърджалийци показаха, че добрите им изяви като гости не са случайни и надделяха след четири драматични и оспорвани гейма. Въпреки че играта беше изпъстрена с не малко технически грешки, гостите свалиха гарда едва при 18:18 в четвъртия гейм. Днес отново се очаква оспорван двубой. През редовния сезон Арда загуби само една среща в Кърджали от шампиона Марек-Юнион Ивкони с 2:3. В прекия двубой Арда победи Монтана с 3:2.

В Добрич домакините бяха на косъм да се класират преждевременно за полуфиналите. В тай-брейка съдбата се усмихна на бургазлии, които го затвориха с 19:17. До средата на третия гейм, когато Нефтохимик водеше с 2:0 и 13:10 изглеждаше, че ще се повтори резултата от края на февруари. Тогава гостите спечелиха безапелационно с 3:0. С мощна игра подкрепяни от публиката, добричлии направиха 15 точки срещу 2. Четвъртият и петият бяха много оспорвани и на моменти изнервени. Това предвещава драмата да продължи и днес. Добруджа - Нефтохимик 2:3 (23:25, 20:25, 25:15, 25:22,  17:19).