Монтана спечели много важна победа с 3:2 гейма срещу шампиона Добруджа. В отделните геймове - 25-21, 24-26, 25-23, 22-25, 15-12. Така волейболистите от Северозапада поведоха с 2:0 в полуфиналната серия и са на прага да детронират миналогодишния шампион.

В първия гейм решителни се оказаха сервисите на Златко Кьосев, след които домакините поведоха с 14:8. След това беше въпрос на тактика геймът да бъде затворен с 25-21.

Втората част беше за Добруджа. Гостите поведоха с 12-7, но за малко да допуснат обрат в края. Все пак те спечелиха с 26-24.

Третият гейм беше спечелен от Монтана с 25-23, но резултатът се движеше през цялото време точка за точка.

Снимка 286229

Добруджа не се предаде. Гостите изоставаха до средата на четвъртата част, но успяха да изравнят за 15-15. Напрежението нарасна и грешки на домакините в решителните моменти пратиха мача в тайбрек.

Нефтoхимиk измъкна драматична победа срещу ЦСКА и води с 2:0 в серията

Следващият мач е в неделя

В началото на петия гейм диагоналът Минчо Минчев изпълни серия от страхотни сервиси включващи и два аса. С тях Монтана поведе с 5:0 и успя да съхрани преднината си, спечелвайки гейма с 15-12.

Минчо Минчев и Златко Кьосев реализираха по 16 точки за Монтана. Жулиен Георгиев беше най-резултатен в мача. Той отбеляза 22 точки за Добруджа. Димитър Маринков се отчете с 20 точки.

Монтана: Любомир Агонцев, Златко Кьосев, Александър Симеонов, Иван Латунов, Николай Къртев, Минчо Минчев, Добромир Иванов - либеро; Старши треньор: Даниел Пеев.

Добруджа: Трифон Лапков, Димитър Маринков, Илия Петков, Христо Енков, Алекс Грозданов, Жулиен Георгиев, Христо Христов - либеро; Старши треньор: Мирослав Живков.

Пламен Константинов и Златко Желев внимателно наблюдават случващото се на площадката