Мнения след мача България - Венецуела (3:1) от група "С" на Световното първенство по волейбол за мъже в Япония.

Мартин Стоев (треньор на тима на България): Победата бе много важна за нас. Започнахме добре мача, но загубихме концентрация в средата на първата част и логично загубихме гейма. След това си върнахме контрола и не допуснахме нови изненади до края на мача. Отборът на Венецуела отново показа, че е добър тим. След победата над Италия в първия ни мач целта ни бе да станем първият отбор, който си осигурява участие в следващата фаза на турнира.

Елисио Рамос (треньор на тима на Венецуела): По-добрият тим победи напълно заслужено. Предварително знаехме, че ще ни бъде много тежко. Доволен съм от моите играчи. Класата си пролича.

Пламен Константинов (капитан на тима на България): Победата бе много важна за нас, защото е срещу пряк съперник за първото място в групата. Задължително бе да спечелим този мач с оглед на това, че най-вероятно и двата тима ще продължат в следващата фаза. Все още е рано да се говори, че сме си осигурили първото място в групата. Нека изчакаме и останалите мачове. Факт е, че оставаме основен фаворит за победител в групата. Мачът започна добре за нас, но явно бързо решихме, че всичко ще стане много лесно и загубихме първия гейм. Добре е, че бързо намерихме себе си и взехме оставащите геймове.