Волейболистките на Марица загубиха с 1-3 гейма гостуването си на френския шампион Кан от Шампионската лига с 1-3 (24-26, 25-18, 7-25, 19-25). Българките бяха равностойни в първия гейм, доминираха във втората част, но допуснаха серия от 17 загубени поредни точки в третия гейм и се предадоха в заключителната част.

Министерството на спорта е назначило проверка на федерацията по волейбол

Вижте подробности

Повече от 800 зрители в зала "Пале Виктоар" станаха свидетели на атрактивен двубой. Двата тима се захапаха в началото и само късметът даде първия гейм на домакините след 26-24. Българките показаха най-добрите си страни във втората част, като със стабилна игра в защита и хубави атаки поддържаха добра разлика и изравниха частите след 25-18.

При 8-7 за домакините в третия гейм последва невероятен спад в играта на маричанки. Те изобщо не можеха да отиграват правилно топката и допуснаха една състезателка - сръбкинята Лиляна Ранкович да изпълни 16 последователни сервиси. В тези моменти над всички беше нашата националка, играеща за Кан - Мира Тодорова.

В заключителния гейм пловдивчанки не вярваха, че могат да стигнат до обрат и по-скоро формално доиграха срещата.

Десислава Николова завърши с 14 точки, а Алекзандра Холстън, която беше извадена от игра в третия гейм заби 12 точки. Дженифър Крос и Александра Миланова остнаха с по 9 точки.

Украинката Надя Кодола стана топреализатор с 20 точки за Кан. Мира Тодорова записа 18 точки, а Лилияна Ранкович, освен че изпълни 29 начални удари, реализира 11 точки.

В другия мач от група "Е" тази седмица, Динамо посреща в Москва Уралочка-НТМК (Екатеринбург) в четвъртък от 18:00 часа. В следващия си мач Марица посреща Динамо в сряда, 27 ноември, от 18:30 часа в зала Колодрума.