Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) не срещна трудности и победи ДКС Варна (Варна) с 3:0 (25:12, 25:12, 25:13) като гост в отложена среща от деветия кръг на Националната волейболна лига Демакс. Двубоят се игра в залата на Първа езикова гимназия във Варна.

Официален дебют за Марица направи Виктория Коева.

Първият гейм пловдивчанки поведоха с 8:5, стигна се до 16:8, а геймът беше спечелен след 25:12.

Втората част отново стартира ударно за момичетата на Лазар Лазаров, които направиха разлика при 8:3, стигна се до 19:6, а след ас на Александра Миланова геймът беше затворен след 25:12.

Третият гейм също беше убедителен в полза на Жълто-сините. Той стартира с 9:5 за шампионките, стигна до 18:12, а Марица спечели двубоя след 25:13.

Александра Миланова и направилата дебют Виктория Коева станаха най-резултатни за Марица с по 13 точки, а Джесика Агилера добави 7.

За варненки Ивета Станчулова стана най-резултатна с 6 точки.

С успеха маричанки вече са втори със седем победи от седем мача. ДКС Варна е на петото място с 14 точки.

Следващият мач на Жълто-сините е утре отново във Варна срещу Перун (Варна). Двубоят е отложен от осмия кръг на НВЛ и ще се играе в залата ДКС Младост Б, от 14:00 часа.