Марица загуби и петия си мач от груповата фаза на дамската Шампионска лига. Българките отстъпиха като гости на сръбския Визуа (Рума) с 0-3 (23-25, 19-25, 14-25). Срещата продължи един час и 23 минути и беше наблюдавана от около хиляда зрители.

Марица с чиста победа срещу ЦСКА

Отборът води в класирането

Първият гейм беше най-оспорван. В него пловдивчанки успяха да се върнат при 15-15. В оспорвания му край българките отстъпиха с 23-25 и на практика се предадоха.

В следващите две части имаше отделни проблясъци в играта на българките. Но след средата на втория гейм имаше само един отбор на площадката, този на Визура.

Нито една от българките не можа да отбележи 10 точки. Радосвета Тенева и Десислава Николова завършиха с по 9. Сара Лозо беше най-резултатна за сръбкините с 14 точки.

Марица ще заеме последното четвърто място в групата. Пловдивчанки имат пет загуби и една точка. Визура на практика също няма да продължи на четвъртфинал. Днес Динамо (Казан) ще играе с Хемик за определяне на първенеца в потока.

Последният мач на Марица ще бъде следващата сряда в Казан.