Марица приема утре новака Перун в първи четвъртфинал за дамската воелйболна "Купа на България". Срещата е утре, 13 февруари от 18:00 часа в зала "Колодрума".

Силвано Пранди: Разговорите ми с Матей Казийски са "замразени"

"Абсолютно никакво предимство няма да е домакинството ни на олимпийския квалификационен турнир"

Пловдивчанки са носителки на трофея, чийто последен финал се игра на 23 декември 2017 година в зала "Иван Вазов" в Стара Загора. Тогава беше победен столичния Левски с 3-1 (23-25, 25-16, 26-24, 25-20).

Сега форматът е променен, като ще има четвъртфинали на разменено гостуване. Въведено е иправилото за "златен гейм", което се използва в евротурнирите. Така победи с 3-0 и 3-1 имат еднаква стойност.

Финалната четворка - полуфиналите и финалът ще се изиграят на 13-и и 14-и април, като домакинът все още не е избран.

Марица вече победи Перун на 9 декември. Тогава шампионките дадоха само 24 точки на съперничките си за 3-0 (25-5, 25-4, 25-15). Пловдивският отбор е лидер в първнеството с един загубен гейм от 10 мача.

В останалите двубои Славия приема Левски от 16:00 часа, Раковски е домакин на ЦСКА от 17:00 часа, а Берое ще играе с Казанлък от 18:00 часа.

Реваншите са две седмици по-късно на 27 февруари. Само срещата Перун - Марица е преместена за 2 март.