Българският шампион Марица загуби от френския Мюлуз с 0-3 (17-19-25, 13-25) първия си мач ог група "D" на дамслата волейболна Шампионска лига.

Момичетата на Лазар Лазаров играха добре само в първите половини на първия и втория сет. През останалото време те не можеха да устоят на мощните атаки на французойките.

Волейболистките на Мюлуз имаха сериозно предимство и начален удар, което им даде възможност на няколко пъти да направят много дълги серии. Така те записаха последните 8 точки в първия гейм.

В края на втората част картината беше подобна, но там маричанки успяха да направят три прекъсвания и да постигнат 19 точки.

В третия гейм интригата изчезна изцяло и французойките с лекота затвориха мача с 25-13. Играта на пуснати топки срещу мощни атаки трудно дава резултат дори и при дамите.

В края в игра влезе 14-годишната Елена Батунова, която направи дебют на такова високо ниво. Александра Миланова отбеляза 15 точки.

Марица: 1. Кремена Каменова, 6. Мирослава Паскова, 8. Петя Баракова, 12.Дима Ушева, 14.Йесика Карбахал, 14.Александра Карбахал, 16.Александра Миланова, либеро - Жана Тодорова.

Мюлуз: 1. Елена Казауте, 7. Джоржия Лампруси, 10.Медисън Бъг, 12.Анна Хааг, 13.Летисия Басоко, 16.Леандра Олинга-Андела, либеро - Леа Солднер

Утре българските шампионки ще игрят с полския ЛКС Лодз. В четвъртък те ще срещнат фаворита ВакъфБанк. С оглед на показаното днес на терена, шансовете за някакъв успех не изглеждат големи.