Волейболистите на Лукойл Нефтохимик поведоха с 2:0 победа на Марек Юнион Ивкони в 1/2-финалната серия между двата тима от плейофите в мъжкото първенство. След този успех Лукойл Нефтохимик е само на една победа от класиране за финала.

Във втория мач в Бургас Лукойл Нефтохимик победи с 3:0 гейма (25:21, 25:20, 25:21). Както е известно и първата среща между двата отбора край морето завърши при същия резултат.

Следващата среща е в Дупница на 6 април (петък) от 17,30 часа. При успех за Марек Юнион Ивкони четвъртият мач ще се играе на следващия ден отново в Дупница.

В другия полуфинален плейоф, където съперници са шампиона Левски Сиконко и Пирин Балканстрой (Разлог), след мачовете в Разлог резултатът в серията е 1:1 победи.

Двубоите в зала "Сиконко" в столицата са на 5-и и 6-и април от 17,30 часа.