Шампионите от Левски Сиконко надвиха домакина Пирин Балканстрой с 3:2 гейма (18:25, 25:22, 25:23, 14:25, 15:10) в първия мач от полуфиналните плейофи на Националната волейболна лига и поведоха с 1:0 в серията, в която се играе до 3 победи от 5 мача.

Мачът се игра в разложката зала „Септември" пред погледите на 500 ентусиазирани фенове на домакините.

Възпитаниците на наставника Любомир Герасимов взеха сравнително лесно първия гейм, позволявайки на своя опонент да отбележи само 18 точки.

През втората и третата част обаче „сините" се върнаха в мача и дори достигнаха до гейм преднина. В трития гейм спри спорна ситуация главният рефер показа жълт и червен картон на разпределителя на домакините за оспорване на неговото решение. След това обаче Митев от състава на Левски си призна, че е играл с топката, която излезе в аут при негов блок и съдията отмени решението си за картоните.

Последва отпускане в редиците на Левски и домакините се възползваха, вземайки четвъртата част с 25:14 т.

Момчетата на Мартин Стоев обаче запазиха хлъднокръвие в тайбрека и грабнаха победата, нанасяйки първо домакинско поражение на Пирин. По този начин Левски изпълни още в първия мач предварително поставената задача да вземе поне една победа при гостуването си в Разлог.

Вторият мач между двата тима е отново в зала „Септември" в понеделник пак от 17 часа. Съшо тогава е и първата среща между Лукойл Нефтохимик (Бургас) и Марек Юнион Ивкони (Дупница).

Пирин: Георги Фарфаров 1, Станислав Петков 21, Благовест Катранджиев 14, Михаил Вуре 13, Людмил Христов 13, Костадин Гаджанов 10 – Атанас Митрев-либеро (Франциско Сотелдо, Александър Крайнов 1, Николай Колев, Асен Кирев)

ЛЕВСКИ: Константин Митев 6, Николай Учиков 12, Методи Ананиев 21, Николай Антонов 10, Красимир Гайдарски 8, Теодор Богданов 15 – Владислав Иванов-либеро (Валентин Братоев 2, Георги Братоев, Димитър Шабанлийски, Иван Ковачев)