Левски-Сиконко победи австрийския ЕОН Хотволейс с 3:0 гейма в мач от Група С на европейската шампионска лига "Индезит" по волейбол за мъже. Първата среща на българския представител от груповия етап се състоя в зала Универсиада.

В отделните геймове резултатът бе 25:22, 25:23 и 25:23.

"Сините" контролираха събитията през цялото време. Гостите, за всеобща изненада, се представиха твърде слабо. Неочаквана бе и бездушната игра на опитните играчи във виенския отбор.

Още в първия гейм опитният разпределител Веселин Димчев усети, че капитанът Боян Йорданов се намира в перфектна форма и насочи повечето атаки през него. Диагоналът направи австрийците безпомощни в защита с мощните си атаки и това до голяма степен предопредели изхода на срещата. ЕОН Хотволейс се опита да изравни нещата с повече атаки през центъра, но това не успя да компенсира липсата на точки от крайните нападатели и от диагонала Дарко Антунович. Най-резултатен за българите е Йорданов с 19 точки, за австрийците центърът Томас Кмет има 10 точки.

Предстои домакински мач с Лубе Банка Мачерата (Италия), следват срещите с другите отбори  в групата - Скра Белхатув (Полша), Кнак Рьозеларе (Белгия) и Олимпиакос (Гърция). За успех в групата премията е 3000 евро, за загуба 2000, на полуфиналите победителят взима 5000 евро, а 3000 остават за загубилия. Във финалната четворка сумите също не са внушителни - шампионът печели 30 000 евро, вторият трябва да се примири с 20 000 евро, третият получава 12 500 евро, а четвъртият взима 7 500 евро.

След мача треньорът на българския отбор Мартин Стоев заяви: "Очаквах не определен резултат, а да играем добре. Важното е как се представихме. Бихме категорично, което е радващо. Играем с нови състезатели, с ново либеро, затова е добре че стартирахме по този начин. Не сме стопроцентово готови за битки, защото едва от десетина дни сме заедно. Оттук-нататък, включително за следващия мач с италианците, ще трябва да подходим спокойно. Пък докъдето стигнем."

Съставът на Левски-Сиконко: Веселин Димчев, Боян Йорданов, Тодор Алексиев, Методи Ананиев, Красимир Гайдарски, Теодор Богданов, Владислав Иванов - либеро, Атанас Митрев, Николай Учиков, Константин Митев.