Волейболният Левски се класира на 1/8-финал за Купата на CEV! Момчетата на треньора Петър Шопов отстъпиха драматично като гости на холандския Абиант Ликургус (Грьонинген) с 2:3 (22:25, 25:23, 20:25, 25:20, 9:15) в мач-реванш от 1/16-финалите на турнира, игран тази вечер в зала "Алфа".

Въпреки загубата, "сините" продължават напред на 1/8-финалите на турнира благодарение на чистата си победа с 3:0 гейма в първия мач преди седмица в София.

Там Левски очаква турския гранд Фенербахче, който пък отстрани израелския Апоел (Мате Ашер-Акко) след две категорични победи с по 3:0 гейма. Първият мач ще бъде между 31-и януари и 2-и февруари в София, а реваншът две седмици по-късно в Истанбул.

Тази вечер "сините" волейболисти бяха подкрепени от малка, но много гласовита агитка. Отличен мач за софиянци изиграха Николай Манчев, Симеон Александров и либерото Владислав Иванов.

Владимир Николов: Ще викам за ЦСКА!

Владо Николов: Ще викам за ЦСКА!